Odkrycia, które zmieniły świat – samoloty

W każdy wtorek, naprzemiennie, w naszych bibliotekach odbywają się zajęcia pt. „Odkrycia, które zmieniły świat”.

Na minionych spotkaniach poruszyliśmy temat samolotów . Poznaliśmy historię ich powstawania, mówiliśmy o pierwszych konstruktorach – braciach Wright . Wiemy już, że są różne rodzaje samolotów: wojskowe , transportowe , pasażerskie  i ponaddźwiękowe . Przyjrzeliśmy się im  aż od początków ich stworzenia przez okres I i II Wojny Światowej, do czasów współczesnych. Wspólnie wykonaliśmy szachownicę – znak polskich sił powietrznych, papierowe samoloty  i rozwiązaliśmy krzyżówkę . Zobaczcie jak przebiegały zajęcia.